Noha a legtöbben bele sem gondolunk, az állattartás bizony rengeteg nehézséggel jár. Nem csupán a megfelelő takarmányozásra és a jószágok egészségi állapotára kell folyamatos figyelmet fordítani, de az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, hogy egy olyan életteret biztosítsunk, ami minden szempontból kifogástalan.
Egy tehénistálló felépítése ugyanis nem csak óriási kiadást jelent, de már a tervezés folyamata is rendkívül nagy tapasztalatot igényel. Fix épületek kapcsán egyfelől úgy kell kalkulálni, miszerint az az állományhoz mérten ne legyen szűkös, ám az sem szerencsés, ha túlméretezzük az alapterületet. Az elsődleges cél, hogy a tehénistálló kellő védelmet nyújtson az állatok számára. Egy nagyobb vihar, vagy épp a szélsőséges hőmérsékleti viszonyok komoly veszélyt jelenthetnek, egy ilyen létesítmény pedig ideális menedéket jelent. Ugyanakkor a külső tényezők elleni oltalom önmagában még nem elégséges. Legalább ugyanilyen fontos az is, hogy a belső kialakítás milyen körülményeket biztosít.
Tudniillik egy tehénistálló struktúrája alapjaiban határozza meg, mennyire alkalmas az állattartásra. Kiemelt figyelmet kell fordítani például a megfelelő szellőzésre, ám ezzel párhuzamosan ügyelni kell arra is, hogy ne legyen túlságosan huzatos. Ugyancsak lényeges a bent uralkodó hőmérséklet és páratartalom, lévén ez nem csak a jószágok közérzetét befolyásolja, de az egészségükre is komoly hatással lehet. Elengedhetetlen az is, miszerint elegendő fény jusson a tehénistálló minden pontjára. Miképp az tisztán látszik, egy ilyen létesítmény kapcsán megannyi tényezőre kell nagy hangsúlyt fektetni. Gyakorta épp ezért szerencsésebb egy mobil megoldás mellett letenni a voksunkat, hiszen ezek kialakítása során minden szükséges szempontra odafigyeltek, így biztosak lehetünk a kifogástalan eredményben.