Életmódváltás

Hogyan legyen sikeres az életmódváltás?

Az életmódváltás mindenkinél egy kicsit mást jelent. Van, akinél fogyást, míg másnál tömegelést, izomnövelést. Néha pedig csak annyit, hogy egészségesebben élünk, hogy elkerülhessük a különféle betegségeket.

Életmódváltás nem könnyű feladat. Különösen akkor, ha a megszokott életmódunk finoman szólva sem egészséges és számos rossz szokással rendelkezünk. Az első lépés minden esetben, hogy kitűzzük mi a célunk. A legjobb, ha minél konkrétabban fogalmazzuk meg, hogy mi a célunk és ezt mikorra szeretnénk elérni. Ha csak annyi a cél, hogy „le akarok fogyni”, az elég tág és nehéz meghatározni az oda vezető utat. Ha viszont úgy fogalmazunk, hogy „fél év alatt le akarok adni 10 kilogrammot, hogy beleférjek egy régi nadrágomba és új ruhákat vegyek”, az sokkal konkrétabb, jóval egyszerűbb tervezni. Az is sokat segít, ha összeírjuk, hogy milyen rossz szokásaink vannak és ezeket mire tudnánk lecserélni. Természetesen az életmódváltás kapcsán rendkívül fontos a realitás.

A rossz szokások nem egy-két nap alakulnak ki, ahogy a súlyfelesleg is hosszú idő alatt rakódik le. Éppen ezért nem reális, hogy mindössze pár hét alatt formába lendüljünk. Ha szükséges és nem tudjuk hogyan kezdjünk neki, akkor kérhetjük szakember segítségét is. Egy edző a célunknak megfelelő edzéstervet tudja összerakni, illetve abban is segítséget nyújthat, hogy az adott gyakorlatokat helyesen végezzük el. Az egészséges táplálkozásban egy dietetikus vagy egy táplálkozási tanácsadó tud segíteni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a legtöbb ember nem igazán tudja, hogy mit jelent a megfelelő, tápanyagokban gazdag étrend. Ugyanis az egészséges, tápanyagdús táplálkozás nem azt jelenti, hogy egész nap salátán kell élni. Az életmódváltás során rendkívül fontos, hogy az életforma tartható legyen.